ankara koltuk döşeme, koltuk döşeme, koltuk yüzü değiştirme, koltuk döşeme ankara, koltuk tamiri, kanepe tamiri


Ankara Mobilya, Koltuk Lake Boyama ve Cilalama

Ankara Siteler’de bulunan cila atölyemizde mobilya cilası, eskitme cilası, lake boya, country boya, varak boya, gomalak cilası, doğrama cilası, parke cilası, otel mobilyaları ve doğramaları cila vernik işleri, koltuk döşeme, mobilya imalatı, masif üst yüzey işlemleri ve tüm mobilyalar için renk değiştirme uygulamaları yapılmaktadır.

Firmamız Ankara’nn tüm il merkez ve ilçeleri ile çevre illere hizmet vermektedir. Sizde mobilyanızın resmini çekerek bizlere ücretsiz keşif formu ile – whatsappla – eposta ile gönderin, mobilyanız ile ilgili ön bilgiyi hemen alın.


ANKARA LAKE BOYA FİYATLARI

Lake boya fiyatlarımız çok uygundur ve lake boya işleminde kalite ve güvenden ödün vermeden müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaya çalışıyoruz.
Profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla her türlü; lake cila, çatlak cila, altın varak, lake boya ve renk değişimi ve koltuk tadilatı işlerini titiz bir çalışmayla yürütüyoruz.

Lake boya işlerinde siz, müşterilerimizi önemsiyoruz ve müşteri memnuniyetini esas alıyoruz.

Her türlü lake boya mobilya, koltuk boyama, koltuk cilası, ahşap, ham ağaç renklendirmesi ve cilası, lake, mobilya cilası, eskitme, patinalı silme, varak, gomalak, mobilya tamir ve boyaması, renk değişimi yani kısacası mobilyalarınızı baştan oluşturacak mobilya cila, Lake boya fiyatları ve ahşap koltuk boyama firmamız tarafından yapılmaktadır.

Ahşabın geliştirilmesi, tipik karakterinin daha da vurgulanması,renginin değiştirilmesi ve aynı zamanda da korunması için çeşitli yollar vardır. Bunlardan biri mobilyaların cilalanmasıdır.

Cilalama işlemi mobilyalarınızı korumak ve her zaman ilk günkü gibi muhafaza etmek amacı ile yapılacağı gibi , eski mobilyalarınızı yenilemek için de uygulanabilecek bir işlemdir.
Firmamız mobilya dekorasyon, Ahşap bahçe ve iç mekan mobilyalarının bakım, cila ve renk değişim işlerini yapmaktadır.

CİLA ÇEŞİTLERİ

 • Lake Cila
  Gümüş Varak
  Altın Varak
  Eskitme Krem
  Eskitme Ceviz
  Silme Beyaz
  Kapiçino
  Venge
  Meşe
  Gomalak Boya

Diğer tüm mobilya cila çeşitleri için bizi arayınız.

Mobilya Cilası Nedir?

Çeşitli eşyaların üzerine sürülerek onlara parlaklık veren, dış tesirlerden koruyan ve şeffaf bir tabaka meydana getiren madde.
Cila yapı bakımından, bir esas cila maddesi ve bir de eritici olmak üzere iki unsurun birleşmesinden meydana gelir.
Esas cila maddesi reçinedir.Gomalak da kullanılır. Eritici olarak muhtelif çözücüler (alkol, eter,
benzen ve benzin gibi) kullanılır.Reçine daha çok ağaçlardan elde edilir. Sarı, kahverengi ve açık kırmızı renkte olabilir.

Lake boya nedir?

Oldukça parlak bir mobilya cilası olan lake, renksiz ya da renkli olabilir. Çin’de başlayan bu cilalama yöntemi, Avrupa’da 1600′lü yıllarda kullanılmaya başlanmış.

Neden lake?
Lakenin pürüzsüz görünümü sıradan bir tahta parçasını muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir ve evin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın, çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Lake cila için uygun olmayan mobilya türü var mıdır?
Parlak cilalar mobilya üzerindeki darbeleri ortaya çıkarır; bu nedenle lake, girintili çıkıntılı ahşaplar ile düz ve temiz olmayan yüzeyler için uygun değildir. Bu özellikteki ahşaplar ekstra hazırlama aşamasından geçerek (zımpara ve boya) lake cila için uygun bir hale getirilebilir.

Lake boya nasıl yapılır?

Lake cila, pek çok kimyasalı, itinalı bir zımparalamayı ve çok katmanlı astarlamayı gerektiren bir yöntemdir; kısacası tam anlamıyla ustalık gerektiren bir iştir.

Mobilyanın lake boyanabilmesi için öncelikle alt zemininin sağlam olması gerekir. Mobilya üzerinde oynama ve esneme olmamalıdır. Çünkü lake boya sert boyadır ve sallanma ve esneme olursa çatlama olabilir.

Hangi tür ağaçlar lake boyaya uygundur? Şuan en çok kullanılan ağaç türü MDF dir. MDF sert yapılı ve gözenekli olmayan bir yapıya sahiptir. Pek kullanılmamakla birlikte sunta yada kaplamalı suntalarda kullanılabilir. Kereste ve türü ağaçlarda laka boya için uygundur.

Lake boya yapma işlemleri nelerdir?

Ankara Koltuk Döşeme:

Koltuk Döşeme Ankara

Koltuk Döşeme Ankara

Koltuk döşeme Ankara aramanızda bizi bulduysanız eğer doğru adreste olduğunuza emin olabilirsiniz. Önceliğimiz kalite...
Ankara Koltuk Döşeme

Ankara Koltuk Döşeme

Ankara koltuk döşeme denilince önceliğimiz kalite ve uygun fiyatlardır. Ankara nın her bölgesine gezici...
Cafe Berjer Sandalye İmalat

Cafe Berjer Sandalye İmalat

Ankara Sitelerde bulunan atölyemizde; Cafe, restaurant, bar, gazino, otel vb  işyerlerinizin; cafe koltukları, berjer...
Siteler Cafe Dizayn, Koltuk, Masa, Sandalye İmalat ve Tamiri

Siteler Cafe Dizayn, Koltuk, Masa, Sandalye İmalat ve Tamiri

Ankara Sitelerde bulunan atölyemizde; Cafe, restaurant, bar, gazino, otel vb işyerlerinizin; cafe koltukları, ucuz...
Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri

Ankara Koltuk Döşeme Atölyesi olarak; koltuk kumaş kaplamasını gerçekleştirdiğimiz köşe koltuk takımı, koltuk takımı,...
Koltuk Döşemede Neler Kullanılır

Koltuk Döşemede Neler Kullanılır

Döşemecilikte kullanılan araç ve gereçler Araçlar 1. Bıçak çeşitleri 2. Bız 3. Bizon iğnesi...
Koltuk Döşemesinde Neler Yapılır

Koltuk Döşemesinde Neler Yapılır

Döşemecilikte genel bilgi ve beceriler 1. Aksesuar bilgisi 2. Araç, gereç ve ekipman bilgisi...
Koltuk Döşeme Ustasının Görevleri

Koltuk Döşeme Ustasının Görevleri

Döşemecilerin yaptığı görev ve işlemler Mobilya Döşemecisi,işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve...