ankara koltuk döşeme, koltuk döşeme, koltuk yüzü değiştirme, koltuk döşeme ankara, koltuk tamiri, kanepe tamiri


Koltuk Döşeme ; Nasıl Yapıyoruz ?

Koltuk Kanepe Kumaş Döşeme ; Nasıl Yapıyoruz Neler Kullanıyoruz ?

Koltuk döşeme hizmeti aldığım zaman, fiyatlandırma ve teslimatı nasıl gerçekleştiriyorsunuz ?

Geniş servis ağımız sayesinde Ankara’nın her bölgesine ücretsiz keşif hizmetini gerçekleştirerek koltuk, kanepeleriniz için fiyatlandırmayı tecrübeli personellerimiz sayesinde yapmaktayız.

Teslimat ve taşıma hizmetimiz nasıl gerçekleşiyor ?

Teslimat hususunda titizlikte çalışmakta ürünlerinizin zarar görmeden taşınması konusunda özellikle dikkat etmekteyiz,sonuçta takımlarınızın evinizden alınıp kumaş döşeme işlemi gerçekleştirilip, tekrar evinize,ofisinize getirilmesi ücretsiz servisimiz aracılığıyla sağlanmaktadır.

Mobilyalarımıza her türlü kumaş kaplayabilir misiniz ?

Evet.

Mobilyalarımı kaplatmak istiyorum. Kaç metre kumaş satın almam gerekir ?

Mobilya şekillerine ve özelliklerine göre değişebilir. Örneğin; klasik veya kapalı takımlara daha az kumaş giderken, puf veya modern takımlara daha fazla kumaş gitmektedir. Tahmini olarak oturma gruplarına 20 ila 35 metre, üçlü koltuklara 13 – 18 metre, ikili koltuklara 7 – 10 metre, tekli koltuklara 3 – 8 metre metre kumaş gitmektedir. Ancak en doğru bilgiyi döşemecinizden alabilirsiniz.

Dikimde ve kullanımda dikkat edilecek unsurlar nelerdir ?

-Kumaş kullanımı ürün tipine ve kullanım yerine göre seçilmelidir. Kumaşın teknik özelliklerini göz önüne alınız.

-Dikim esnasında standartlar dahilinde hareket edilmelidir. Özellikle dikim sorunları ile karşılaşmamak için mümkün olan en ince iğne, ince bir sentetik iplikle birlikte kullanımıdır. Yuvarlak veya sivri uçlu iğneler tercih edilmelidir. Dikiş görünüşünün iyi olmasını sağlamak için kesme uçlu iğneler kullanılırsa, dikiş açma ve kopma testleri yapılması gerekir.

-Dikiş tekniğinde: kavramalı dikim tipleri tercih edilmelidir. Dikiş açma problemleri ile karşılaşmamak için özellikle iplik ince ve sentetik kesik elyaf seçilmeli, iğnenin tipi ve yenilenmesine, dikiş tansiyonları, yoğunluk değişimlerine özen gösterilmelidir.

Dikiş Teknikleri Nelerdir ?

Dikiş esnasında standartlar dahilinde hareket edilmelidir. Özellikle dikim sorunları ile karşılaşmamak için mümkün olan en ince iğne ve iplik kullanılmalıdır.
Üçgen kesici uçlu “SD” (flok deri, suni deri dikimine uygun) iğneler tercih edilmelidir. Önerilenlerden farklı iğne ve iplikler kullanılacak ise, dikiş açma ve kopma testleri yapılmalı, örnek dikişler yapılıp kontrol edilerek nihai uygulamaya geçilmelidir.
Dikiş tekniklerinde kavramaları dikim tipleri tercih edilmelidir.
Dikiş açma problemleri ile karşılaşmamak için; iplik türü, iğne tipi, iğne değişim süresi, birleştirme metodu, makine türü, dikiş tansiyonu ve cm deki vuruş sayısı tercihleri önemlidir.
Ürünlerimizin yapısını bozmayacak şekilde dikim yapılması gerekmektedir. Bu tercihlerin en uygun şekilde yapılması ile istenilen sonuca ulaşılabilir.
Yukarıda belirtilen konuların hepsi kendi başına bir problemi tetikleyebilecek unsurlardır.
En doğru dikişi bulmak koltuk üretimi yapılan işletmenin kendi olanakları dahilinde yapılacak denemeler ve iyileştirmeler ile olacaktır.
Üretim merkezlerinde arzu edilen ideal şartları elde etmek her zaman mümkün olmamaktadır.
Fakat yapılacak küçük değişiklikler ile durumu düzeltmek mümkündür. Bu durumlarda aşağıdaki bilgileri hatırlatmak ve konuyla ilgili firmamızın ücretsiz hizmet veren teknik ekibinden destek istemek mümkündür.

İplik

Mukavemet ve dikiş düzgünlüğü açısından iplik seçiminde sonsuz flament iplikler tercih edilmelidir. Birleştirme (çatma) dikişler için Gütermann Tera 40 önerilir. Süs dikişleri için iğne ve iplik numaraları arttırılabilir. 160 numara iğne ile Gütermann Tera 10 numara iplik önerilir.

Makine

Kumaşlarımız havlı kumaşlar olduğundan diğer kumaşlara göre daha kalındır. Bu yüzden iğne hareketinin kolay olabilmesi ve dikiş düzgünlüğü açısından çift ayaklı döşeme dikiş makineleri tercih edilmesi önemle tavsiye edilir. Düz singer makineler özellikle katlamalı dikişlerde problem yaratıcağı ve çalışma tekniği açısından tercih edilmemelidir. Makine dikiş sıklığı, birleştirme dikişlerde 1 cm’de minimum 5 dikiş olacak şekilde ayarlanmalıdır. Dürkopp Adler 367 veya Pfaff 2235 serileri birleştirme için, Dürkopp adler 867 veya Pfaff 2545 kıvırma ve süs dikişleri için tavsiye edilen makinelerdir.

Ankara Eryaman, Batıkent, Etimesgut, Bağlıca, Çayyolu, Ümitköy, Dikmen, Çukurambar, Demetevler, Sincan, Siteler, Yenimahalle, Balgat, Etlik, Maltepe, Kızılay, Çankaya , Gop semtlerine ücretsiz servis hizmeti, kanepe koltuk döşemeci, uygun fiyat kaliteli hizmet.

Ankara Koltuk Döşeme:

Koltuk Döşeme Ankara

Koltuk Döşeme Ankara

Koltuk döşeme Ankara aramanızda bizi bulduysanız eğer doğru adreste olduğunuza emin olabilirsiniz. Önceliğimiz kalite...
Ankara Koltuk Döşeme

Ankara Koltuk Döşeme

Ankara koltuk döşeme denilince önceliğimiz kalite ve uygun fiyatlardır. Ankara nın her bölgesine gezici...
Cafe Berjer Sandalye İmalat

Cafe Berjer Sandalye İmalat

Ankara Sitelerde bulunan atölyemizde; Cafe, restaurant, bar, gazino, otel vb  işyerlerinizin; cafe koltukları, berjer...
Siteler Cafe Dizayn, Koltuk, Masa, Sandalye İmalat ve Tamiri

Siteler Cafe Dizayn, Koltuk, Masa, Sandalye İmalat ve Tamiri

Ankara Sitelerde bulunan atölyemizde; Cafe, restaurant, bar, gazino, otel vb işyerlerinizin; cafe koltukları, ucuz...
Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri

Ankara Koltuk Döşeme Atölyesi olarak; koltuk kumaş kaplamasını gerçekleştirdiğimiz köşe koltuk takımı, koltuk takımı,...
Koltuk Döşemede Neler Kullanılır

Koltuk Döşemede Neler Kullanılır

Döşemecilikte kullanılan araç ve gereçler Araçlar 1. Bıçak çeşitleri 2. Bız 3. Bizon iğnesi...
Koltuk Döşemesinde Neler Yapılır

Koltuk Döşemesinde Neler Yapılır

Döşemecilikte genel bilgi ve beceriler 1. Aksesuar bilgisi 2. Araç, gereç ve ekipman bilgisi...
Koltuk Döşeme Ustasının Görevleri

Koltuk Döşeme Ustasının Görevleri

Döşemecilerin yaptığı görev ve işlemler Mobilya Döşemecisi,işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve...